Nowy numer 3/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Pomoc dla seniorów

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli realizuje program "Wspieraj Seniora".

Jego celem jest pomaganie seniorom, osobom w wieku 70 lat i więcej, którzy w czasie epidemii zdecydowali się na pozostanie w domu i nie są w stanie, na przykład poprzez wsparcie rodziny, zakupić artykuły pierwszej potrzeby.

W ramach programu osoba wspierająca seniora może również, nieodpłatnie, załatwić inne sprawy związane z codziennym funkcjonowaniem, w tym urzędowe czy wyprowadzić psa - wyjaśniła Kinga Surma z MOPS w Stalowej Woli.

Wsparcie to dotyczy zwłaszcza samotnych seniorów pozostawionych bez pomocy  rodziny oraz nieobjętych usługami opiekuńczymi i specjalistycznymi. Udzielenie pomocy nie zależy od kryterium dochodowego.

Jak działa program ? Otóż senior, który chce skorzystać z takiego wsparcia dzwoni na ogólnopolską infolinię Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów (nr tel.:  22 505 11 11). Korpus przekazuje prośbę o pomoc do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli przez system Centralnej Aplikacji Statystycznej. Senior może również zgłosić się z prośbą o pomoc bezpośrednio do MOPS, dzwoniąc pod numer telefonu 694 164 300.

Pracownik MOSP kontaktuje się telefonicznie z seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala zakres usług. Koszty zakupów pokrywa senior. Sama pomoc jest nieodpłatna i realizowane przez wolontariuszy legitymujących się identyfikatorem  z pieczęcią dyrektora MOPS w Stalowej Woli.

Pomoc może być świadczona raz w tygodniu, bądź kilka razy w czasie trwania programu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama