Nowy numer 48/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Jubileusz Chóru Kameralnego MDK

W ciągu 35 lat działalności przez chór przewinęło się 291 chórzystów, w tym wiele rodzin, którzy łącznie wykonali 319 utworów.

Ich występy obejrzało 285 tys. osób, najwięcej,  na żywo, w Auditorio del Complejo Cultural Universitario w Meksyku - 3,5 tysiąca. W telewizji natomiast w Chinach - około. 670 mln widzów.

Podczas wszystkich koncertowych tras chórzyści przemierzyli 175 tys. 560  km. Najbardziej odległe od Stalowej Woli, w linii prostej, miejsce występu Chóru Kameralnego to Cardin w  Kolumbii (ponad 10 tys. km). Tam też śpiewali najwyżej nad poziomem morza w kaplicy w klasztorze Monserrate w Bogocie ( 3152 m). Najbardziej niezwykłe miejsce występu Chóru Kameralnego - Chiński Mur.

Stalowa Wola. Jubileusz Chóru Kameralnego MDK

Pierwsza zaś jego próba odbyła 19 lutego 1985 w Zakładowym Domu Kultury w Stalowej Woli. Prowadził ją Jerzy Augustyński, który do dziś pełni funkcję jego dyrektora artystycznego i dyrygenta. Sam zaś w tym roku obchodzi  40. lecie pracy artystycznej. Ze względu na pandemię świętowanie to było skromne, tylko w Internecie.

Stalowa Wola. Jubileusz Chóru Kameralnego MDK

 

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego „Gościa Niedzielnego” (nr 48 na 29 listopada br.).

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama