Nowy numer 48/2020 Archiwum

Powiat tarnobrzeski wspomaga swoje instytucje

Starostwo powiatowe w Tarnobrzegu przekazało środki ochrony i płyny do dezynfekcji Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu.

Starostwo otrzymało je z Agencji Rezerw Materiałowych za pośrednictwem Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Była to kolejna taka pomoc.

Tylko przez dwa tygodnie listopada do powiatowych instytucji trafiło: 540 litrów płynów do dezynfekcji rąk, 540 litrów płynów do dezynfekcji powierzchni i urządzeń, 480 fartuchów, 125 masek FFP3, 960 masek FFP2, 16 600 masek chirurgicznych, 300 gogli, 330 przyłbic, 10 600 rękawic jednorazowych i 90 czepków.

- Od początku epidemii wywołanej przez koronawirusa otrzymujemy wsparcie ze strony starostwa tarnobrzeskiego, które dystrybuuje środki przekazywane m.in. przez wojewodę. Nie wyobrażam sobie, jak funkcjonowalibyśmy bez tego wsparcia, gdyż w przypadku konieczności kupna płynów dezynfekujących oraz środków ochrony z własnych funduszy przekraczałoby nasze możliwości finansowe. To byłoby ogromne obciążenie budżetu, zwłaszcza że maseczki, rękawiczki i płyny - można powiedzieć kolokwialnie - idą na potęgę - mówi Damian Szwagierczak, dyrektor Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. - Dlatego jesteśmy ogromnie wdzięczni wojewodzie, starostwu za pomoc, bez której trudno byłoby nam sobie poradzić finansowo.

Starostwo zaopatrzyło jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego wszystkie podległe mu placówki edukacyjne w płyny dezynfekcyjne, termometry i maseczki w ilościach uzależnionych od liczby uczniów. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama