Nowy numer 48/2020 Archiwum

Sokolniki. Wóz nowej generacji

Prawe 850 tys. zł kosztował nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokolnikach w gminie Gorzyce.

Cieszymy się, bo to sprzęt nowej generacji, o bardzo dobrych parametrach technicznych - podkreślił Zbigniew Baran, prezes OSP Sokolniki.

Samochód ma silnik o mocy 290 KM i terenowe podwozie z napędem 4x4. Jest w nim miejsce dla 6-osobowej załogi, zamontowana jest klimatyzacja i system łączności radiowej. Pojazd posiada zbiornik wody o pojemności 3,5 tys. litrów oraz 350-litrowy zbiornik na środek pianotwórczy.

Sokolniki. Wóz nowej generacji

Samochód został zakupiony w ramach projektu mającego na celu poprawę funkcjonowania systemu ratowniczo-gaśniczego w gminie. Na jego realizację gmina otrzymała 250 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, z własnego budżetu dołożyła prawie 140 tys. zł, 114 tys. to wsparcie od komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, 141 tys. pochodzi ze składek z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia od ognia, a resztę dołożył Narodowy i Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

OSP w Sokolnikach powiększy wkrótce swoją remizę o dodatkowy garaż o powierzchni 70 m kw. Koszt tej rozbudowy to ok. 330 tys. zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama