Nowy numer 3/2021 Archiwum

"Aktywna tablica" rozdaje pieniądze

Tarnobrzeg pozyska 70 tysięcy złotych na doposażenie szkół z rządowego programu.

To już kolejna dotacja dla tarnobrzeskich szkół, jaką miasto uzyskało w tym roku, w związku z pandemią korona wirusa, który wymusił zawieszenie nauki stacjonarnej. Pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego niezbędnego do realizacji nauki zdalnej. Po 14 tysięcy złotych otrzyma pięć szkół ponadpodstawowych - Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika, Technikum w Zespole Szkół im. Ks. St. Staszica, Technikum w Zespole Szkół Nr 1, Technikum w Zespole Szkół Nr 2 i Technikum w Zespole Szkół Nr 3. O pieniądze z rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 20202024 - „Aktywna tablica” wnioskowało miasto, które ze swojej puli dołoży po 3,5 tysiąca złotych.  

- Zgodnie z wnioskami dyrektorów szkół, za pozyskane dofinansowanie zostanie zakupiony sprzęt komputerowy, głównie laptopy z akcesoriami komputerowymi pozwalającymi na komunikowanie się na odległość, niezbędny w realizowania nauki zdalnej - mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Jak przypomina, będzie to już kolejne, czwarte, duże wsparcie tarnobrzeskich szkół w sprzęt komputerowy w 2020 roku. - Od czasu wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach z budżetu miasta zakupiliśmy tablety dla uczniów. Niezbędny sprzęt komputerowy na potrzeby nauki zdalnej udało się też zakupić dzięki dotacjom, w tym z programu „Zdalna Szkoła”, programu „Zdalna Szkoła+” oraz programu „Aktywna tablica” - dodaje prezydent Bożek.

Dofinansowanie, również po 14 tysięcy złotych w ramach „Aktywnej tablicy”, pozyskało pięć szkół ponadpodstawowych z powiatu tarnobrzeskiego. Wśród nich są: Liceum Ogólnokształcące im. j. Kochanowskiego w Nowej Dębie, Technikum i Szkoła Branżowa I Stopnia w Zespole Szkół nr 2 w Nowej Dębie, Technikum i Szkoła Branżowa I Stopnia w Gorzycach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama