Nowy numer 47/2020 Archiwum

Chmielów. Nowe inwestycje w Centrum

Najbardziej cieszą się z nich zapewne dzieci, które mają nowy plac zabaw.

Wiejskie Centrum Kultury w Chmielowie, dzięki dofinansowaniu kwotą 10 tysięcy złotych z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020, mogło poczynić nowe inwestycje.

W ramach projektu „Zagospodarowanie placu zlokalizowanego na terenie Wiejskiego Centrum Kultury w Chmielowie” powstał nowy plac zabaw dla dzieci, postawiono magazyn blaszany oraz zakupiono letni namiot.

– Urządzenie zabawowe jest idealnym prezentem dla najmłodszych mieszkańców sołectwa, mieszkających z dala od głównego placu zabaw, w magazynie będzie składowane wyposażenie WCK, natomiast namiot letni pozwoli na organizowane imprez plenerowych – wyjaśnia Leszek Mirowski, zastępca burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba.

Zakończony projekt jest kolejnym krokiem realizacji sołeckiej strategii rozwoju wsi Chmielów, zawierającej najważniejsze zadania, wybrane przez jego mieszkańców. Dotychczas w ramach niniejszej strategii, w Chmielowie powstała świetlica wiejska, a w kolejnych latach, również dzięki wsparciu z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi,, zakupiono jej wyposażenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama