Nowy numer 47/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Finał jubileuszu

W parafii św. Jana Pawła II zakończono jubileuszowy rok związany ze 100. rocznicą urodzin patrona parafii.

Jubileuszowej Mszy św. przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, który przez kilkadziesiąt lat był sekretarzem papieża Polaka.

- Dlatego naszym pragnieniem było, byś przybył tutaj i z nami się modlił na zakończenie jubileuszowego roku - powitał metropolitę ks. Marcin Hanus, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Finał jubileuszu

Jubileuszowy okres parafia rozpoczęła 25 października 2019 roku. Od tego czasu w każdy wtorek wierni poprzez modlitwy, specjalne nabożeństwa, oddanie czci relikwiom  św. Jana Pawła II prosili o wstawiennictwo swojego patrona.

- Pamiątką tego roku pozostanie też Różaniec Mężczyzn, odmawiany każdego 16 dnia miesiąca - podkreślił proboszcz.

W homilii abp Mieczysław Mokrzycki opowiedział o św. Janie Pawle II jakiego znał podczas sekretarzowania w Watykanie. Przestawił Go jako człowieka pełnego wiary i pokory.

Stalowa Wola. Finał jubileuszu

- Jan Paweł II był wyjątkowy. Był człowiekiem wiary, którego myśli cały czas zwracały się ku Bogu. Nigdy nie żałował czasu na modlitwę, którą zaczynał od odmówienia całego katechizmowego pacierza. Kontakt z Janem Pawłem II zbliżał do Boga. Ludzi mówili, iż promieniowała od niego jakaś nadzwyczajna siła i energia. Ciągle myślał też o zwykłym człowieku i był o niego zatroskany. Stąd Jego nauczanie o prawie do życia, pracy, godności. Szczególną troską otaczał dzieci, osoby starsze i cierpiące - wspominał abp Mokrzycki.

Stalowa Wola. Finał jubileuszu

W Eucharystii liczny udział wzięli Rycerze Kolumba, a wśród nich były delegat stanowy Tomasz Wawrzkowicz, obecny - Krzysztof Zuba, oraz przedstawiciel Rady Najwyższej Szymon Czyszek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama