Nowy numer 49/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Modlitwa o jedność

Relikwie św. Jana Pawła II wprowadził do kościoła Trójcy Przenajświętszej abp Mieczysław Mokrzycki.

Jako Jego osobisty sekretarz, a obecnie metropolita lwowski, pragnę przekazać cząstkę relikwii św. Jana Pawła II dla parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli. Niech Jego stała tutaj obecność stanie się pieczęcią podkreślającą jedność Kościoła świętego zgromadzonego wokół następcy św. Piotra. Niech wszyscy modlący się przed tymi relikwiami za wstawiennictwem św. Jana Pawła II otrzymują obfitość łask i nich Go naśladują w wierze i gorliwości - powiedział metropolita, wręczając relikwie na ręce ks. Mieczysława Kucela, proboszcza parafii.

Stalowa Wola. Modlitwa o jedność

Przyjmując relikwie wzruszony proboszcz michalickiej parafii przytoczył następujące słowa św. Jana Pawła II: „Chrześcijaństwo jest naturalnym językiem Europejczyków, a tym bardziej Polaków”.

Stalowa Wola. Modlitwa o jedność

- Cieszymy się, że Jego relikwie są już pośród nas. Pamiętajmy więc, byśmy nie zgubili ani w mowie, ani w czynach tego chrześcijańskiego języka, bo jak mówił św. Jan Paweł II, jeżeli go zgubimy, nie będziemy się już mogli ze sobą porozumieć. Niech więc ta uroczystość będzie dla nas modlitwą o jedność - dodał ks. Mieczysław Kucel, prosząc jednocześnie abp. Mieczysława Mokrzyckiego o przewodniczenie Eucharystii w intencji ojczyzny, Stalowej Woli i parafii Trójcy Przenajświętszej oraz o Bożego błogosławieństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

Stalowa Wola. Modlitwa o jedność

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama