Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nowa Dęba wspiera seniorów

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie przystąpił do programu "Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów".

Jego założeniem jest pomoc dla seniorów w wieku 70 lat i więcej, którym, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd w związku z gwałtownie rosnącą liczba zakażeń COVID-19, zaleca się pozostanie w domach. Wsparcie niesione osobom starszym będzie polegać przede wszystkim na dostarczeniu zakupów obejmujących najbardziej potrzebne artykuły, czyli żywność, środki higieniczne i czystości oraz leki.

Nowa Dęba wspiera seniorów

Nowodębski MGOPS obok seniorów, którzy ukończyli 70 lat, pomocą postanowił objąć w szczególnych przypadkach także osoby młodsze. W związku z tym zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy, którzy zechcieliby włączyć się jako wolontariusze do akcji wsparcia seniorów o zgłaszanie się poprzez Internet, wypełniając ankietę dostępną na stronie: https://wspierajseniora.pl/ Mogą także swoją chęć pomocy zgłosić telefonicznie, kontaktując się z kierownik MGOPS Marią Tomczyk albo pracownikiem MGOPS Sylwią Kucharską pod numerami: 15 846 34 94, 15 846 34 93.

Nowodębski ośrodek pomocy przypomina, iż w ramach „Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów” uruchomiona została specjalna, bezpłatna infolinia (22 505 11 11) przeznaczona dla osób starszych. Za jej pośrednictwem seniorzy mogą poprosić o pomoc w czynnościach wymagających wyjścia z domu, a które utrudnione jest przez pandemię.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama