Nowy numer 4/2023 Archiwum

Koprzywnica. Sandomierska oddana

Zakończył się remont ulicy Sandomierskiej.

Na jej odnowienie mieszkańcy Koprzywnicy długo czekali, ale nareszcie się doczekali. Remont jednej z głównych ulic, prowadzących do rynku, z uwagi na jej fatalny stan, powinien zostać wykonany już parę lat temu.

Dzisiaj odbył się jej oficjalny odbiór z udziałem przedstawicieli wykonawcy, pracowników Urzędu Miasta i Gminy Koprzywnica oraz burmistrz Aleksandry Klubińskiej.

- Remont ulicy Sandomierskiej to inwestycja wyczekiwana w Koprzywnicy przez mieszkańców od wielu, wielu lat. Remont został zakończony, a inwestycja odebrana. Można zatem jeździć - powiedziała burmistrz Aleksandra Klubińska.

Koprzywnica. Sandomierska oddana   W odbiorze uczestniczyli przedstawiciele samorządu oraz wykonawcy. UMiG Koprzywnica

Remont objął odcinek drogi o długości 339 metrów. Odnowiono nawierzchnię jezdni - położono mieszankę mineralno-asfaltową na całej szerokości od 6 do 7 metrów, do posesji wykonano zjazdy z kostki. Przy ulicy pojawiły się pasy zieleni. Ponadto wykonawca wymienił wodociąg i przyłącza. Wykonano studnie chłonne, które będą odprowadzały wodę, wymieniono także stare hydranty na nowe.

Remont był możliwy dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych, który wyniósł 378 473 złotych. Całkowita wartość inwestycji to 540 676 złotych. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy