Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tarnobrzeg. 1 listopada Msze św. tylko w kościołach

W uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie tradycyjnych Mszy św. na cmentarzach.

W związku z nasilającą się epidemią COVID-19 i wprowadzonymi przez rząd kolejnymi obostrzeniami oraz w trosce o zdrowie i życie wiernych proboszczowie tarnobrzeskich parafii odwołali Eucharystie sprawowane 1 listopada na cmentarzach. Jedynie w kaplicy pw. Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym w Sobowie zostaną odprawione dwie Eucharystie - o godz. 10 odpustowa i o godz. 14 za wszystkich wiernych zmarłych, o ile, jak zaznaczył w ogłoszeniach niedzielnych ks. prał. Jan Biedroń, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która sprawuje opiekę duszpasterską w kaplicy, nie ulegną zmianie obowiązujące obecnie zasady sanitarne.

Wszystkie parafie informują wiernych, iż w związku z pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych przez cały listopad. Dlatego zachęcają do nawiedzania cmentarzy w dni inne niż 1 listopada, a podczas wizyt na nekropoliach proszą o zachowanie wszelkich środków ostrożności.

Msze św. w tarnobrzeskich kościołach w uroczystość Wszystkich Świętych będą sprawowane według porządku niedzielnego.

W parafii pw. św. Marii Magdaleny na osiedlu Miechocin po każdej Eucharystii będzie sprawowane nabożeństwo za zmarłych. W dzień Wszystkich Świętych w parafii pw. św. Gertrudy i św. Michała Archanioła w Wielowsi zostanie przeprowadzona kwesta na utrzymanie parafialnego cmentarza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama