Nowy numer 47/2020 Archiwum

Tarnobrzeg. Rozpoczyna się remont ulicy Mickiewicza

Odcinek ulicy Mickiewicza został już przekazany jako plac budowy firmie PBI, która zajmie się jego remontem.

Od najbliższego poniedziałku, czyli 26 października, dla samochodów zostanie zamknięty odcinek od skrzyżowania z ulicą Kochanowskiego do ronda przy szpitalu. Z utrudnieniami muszą się liczyć także piesi, którzy będą mogli korzystać tylko z chodnika biegnącego wzdłuż kamienic stojących od strony stadionu.

- Musieliśmy zdecydować się na całkowite wyłączenie ruchu samochodowego, ponieważ mamy bardzo krótki termin na przeprowadzenie remontu i to remontu generalnego - wyjaśnia Barbara Trzeciak, naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega. - Zostanie przeprowadzony na odcinku liczącym 240 metrów i obejmie wymianę nawietrzni jezdni wraz z warstwami konstrukcyjnymi podbudowy, budowę nowych chodników i parkingów, które zyskają nawierzchnię z kostki brukowej, wykonanie lewoskrętu w ulicę Kochanowskiego. Z zakresu branży sanitarnej zostaną wymienione wpusty i przykanaliki. Ponadto pojawi się nowe oświetlenie drogowe - wylicza zakres działań Barbara Trzeciak.

Koszt całkowity to 923 tysiące złotych. Remont mógł się rozpocząć dzięki dotacji pochodzącej z rezerwy Ministerstwa Finansów oraz oszczędnościom poprzetargowym związanym z remontem skrzyżowania ulic Wyszyńskiego, Sikorskiego i Zwierzynieckiej.

- Oszczędności, które zostały nam po przetargu na przebudowę skrzyżowania, mogliśmy, zgodnie z przepisami, przeznaczyć na remont drogi takiej samej kategorii o gotowości wydania, czyli mówiąc prościej, musiał być gotowy projekt, pozwolenie itd. Mieliśmy gotową całą niezbędną dokumentację, dlatego wydanie mogło być od razu zrealizowane - podkreśla naczelnik wydziału.

Termin zakończenia prac przewidziany jest na 7 grudnia tego roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama