Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nowa Dęba. Finałowy koncert

Zakończyła się 7. edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej "Margaritae Baroci".

Odbyło się 9 koncertów, w tym m.in. poświęcone 100. rocznicy Cudu nad Wisłą czy 40. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność" w Nowej Dębie.

Do ciekawych i oryginalnych wykonawców można zaliczyć polsko-brazylijski Duet Harplino (koncert na harfę i skrzypce) oraz szkockiego dudziarza. W kościele Matki Bożej w Nowej Dębie z kolei wybrzmiał m.in. "Stabat Mater" Antonia Vivaldiego, a przed publicznością zadebiutowała 16-letnia organistka z Krakowa.

Nowa Dęba. Finałowy koncert

- Na zakończenie festiwalu w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie odbył się koncert oratoryjno-symfoniczny z "Glorią" A. Vivaldiego oraz utworami do słów św. Jana Pawła II, wykonany przez solistki Opery Krakowskiej, Krakowską Orkiestrę Radiową oraz Chór Absolwentów "Kanon" I Liceum Nowodworskiego w Krakowie pod batutą maestro Ryszarda Źróbka - poinformowała Magdalena Kupiec z Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie. Festiwal finansowo wsparł Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nowa Dęba. Finałowy koncert

- Warto podkreślić, że minister kultury już po raz 6. wspiera organizację festiwalu, co dla mnie, jako kierownika artystycznego, jest ogromną nobilitacją i powodem do dumy, iż treść i program koncertów od tylu są jest zauważane i doceniane w Warszawie - podkreślił Krystian Rzemień, dyrektor SOK.

Nowa Dęba. Finałowy koncert

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama