Nowy numer 43/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Jubileusz bractwa

Pięć lat działalności świętować będzie w najbliższą niedzielę Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu im. bł. ks. Bronisława Markiewicza, działające przy parafii Trójcy Przenajświętszej.

W niedzielę 20 września 2015 roku  parafianie, kandydaci na członków Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu, złożyli deklaracje z własnoręcznym podpisem, potwierdzając tym samym chęć służby u stóp Pana Jezusa, adorując Go w godzinie przez siebie wyznaczonej, raz w tygodniu. I tak na adoracji, od poniedziałku do piątku, trwamy już pięć lat - wyznał Klaudiusz Wilkos, superior bractwa.

Obecnie do bractwa należy 90 osób, które modlą się w różnych intencjach, wypraszając łaski także dla mieszkańców miasta. 

- Zachęcam wiernych do zatrzymanie się przed obliczem Boga jaśniejącym w hostii. Tak bardzo potrzeba nam w tych trudnych czasach ludzi odważnych i konsekwentnych w wyznawaniu wiary i trwaniu w modlitwie -  powiedział ks. Mieczysław Kucel, proboszcz.

Stalowa Wola. Jubileusz bractwa

- Podczas adoracji odnowimy akt zawierzenia naszego miasta oraz polecimy wszystkich mieszkańców Bogu w Trójcy Jedynemu, macierzyńskiej opiece Maryi Królowej Aniołów i św. Michałowi Archaniołowi. Wszystkich serdecznie zapraszamy - dodał Klaudiusz Wilkos.

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego „Gościa Niedzielnego” (nr 43 na 25 października br.).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama