Nowy numer 43/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Dzień Dziecka Utraconego

15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego.

W naszym mieście obchody te są przeniesione na najbliższą niedzielę, 18 października. Tego dnia o godz. 14 w parafii Trójcy Przenajświętszej odprawiona zostania Eucharystia. Zaraz po niej procesja przejdzie do Grobu Dziecka Utraconego, który znajduje na cmentarzu komunalnym. Tam też odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia - poinformował ks. Wacław Gieniec, proboszcz parafii św. Floriana, przy której działa Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie, organizator tych uroczystości.

Stalowa Wola. Dzień Dziecka Utraconego

Jak powiedziała Dorota Buczyńska, szefowa centrum, w niedzielę 18 października w Grobie Dziecka Utraconego pochowanych zostanie ośmioro dzieci. W sumie spoczywać w nim już  będzie około 90 dzieci. Grób jest zawsze zadbany: płoną znicze, stają kwiaty i zabawki.

Stalowa Wola. Dzień Dziecka Utraconego

Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli co roku w Dniu Dziecka Utraconego organizowało dni skupienia dla rodziców dotkniętych tym nieszczęściem. Pozwały im one szybciej dojść do siebie po przeżytej traumie, podpowiadały, jak mogą sobie z tą rodzinną tragedią poradzić. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa takiego spotkanie niestety nie będzie.

W sandomierskiej diecezji groby dziecka utraconego znajdują się także w Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu, Staszowie oraz Racławicach.
 

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego „Gościa Niedzielnego” (nr 43 na 25 października br.).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama