Nowy numer 43/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Balony nad Stalową

Przez trzy dni trwały Ogólnopolskie Zawody Balonowe o Puchar Prezydenta Stalowej Woli.

Wzięło w nich udział 12 balonowych załóg.

- Jeżeli wiatr będzie korzystny, balony nad Stalowa Wolą będzie można zobaczyć w piątek między godz. 16 a 18. W sobotę rano zaś - między 7.00 a 9.00 oraz po południu między 16.00 a 18.00. Natomiast gala na nadsańskich błoniach przewidziana jest po zmroku. Żółta strefa, w jakiej od soboty znajdzie się Stalowa Wola, nie przeszkodzi w organizacji gali, gdyż nie jest to impreza masowa - poinformował Waldemar Lekan z Klubu Balonowego "Stalowa Wola".

Stalowa Wola. Balony nad Stalową

Rywalizacja rozpoczęła się w piątek konkurencją zwaną "pogoń za lisem". Balony wystartowały na błoniach nad Sanem. Lisem był balon z logo "Stalowa Wola". W drugim dniu zadaniem zawodników, którzy wystartowali z placu przy ul. Energetyków, było umieszczenie specjalnych znaczników ze wstęgami jak najbliżej centrum na lotnisku Aeroklubu "Stalowa Wola" w Turbi.

Ostatecznie po dwóch dniach zawodów zwycięzcą okazała się załoga z balonu 7 Rekas K, która wyprzedziła ekipę z balonów 8 Rekas Ml i 4 Banasiuk M.

Dodatkowo dwa balony zaprezentowały się na placu w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Poniatowskiego i dwa przy Centrum Handlowym "Vivo".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama