Nowy numer 43/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Dzień Papieski

Każdego roku w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową obchodzony jest Dzień Papieski.

Polacy gromadzą się wtedy na liturgiach, nabożeństwach, czuwaniach modlitewnych, medytacjach oraz konferencjach poświęconych nauczaniu Ojca Świętego.

- Dzień Papieski w każdym roku ma swoje hasło, tegoroczne brzmi: "Totus Tuus" (Cały Twój). W tym dniu ofiarami składanymi do puszek będziemy także wspierali Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II - powiedział ks. Marcin Hanus, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Stalowej Woli, gdzie także prowadzona była zbiórka.

Stalowa Wola. Dzień Papieski

- Pontyfikat Jana Pawła II szczególnie zapisał się w sercach wszystkich, w tym zwłaszcza Polaków. Jest on dla nas obecnie nie tylko wielką chlubą, ale też zobowiązaniem. Jan Paweł II był lubiany, a nawet kochany przez rodaków, był człowiekiem utalentowanym pod wieloma względami - powiedziała pani Maria, która ze wzruszeniem wspomina spotkanie z papieżem w Sandomierzu.

W organizację Dnia Papieskiego włączają się również rodacy mieszkający w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Irlandii, Szwecji, Norwegii, Kanadzie, Argentynie, Australii czy we Francji, którzy spotykają się na Eucharystiach i wspólnej modlitwie, organizują konferencje, wystawy i koncerty, aby wspólnie pielęgnować pamięć o największym z Polaków.


Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego "Gościa Niedzielnego" (nr 42 na 18 października).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama