Nowy numer 48/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Park w zapadlisku

Powstanie pumptrack z torem rolkarskim oraz ścieżka rowerowo-biegowa ciągnąca się przez cały rekreacyjny teren.

Park Zimnej Wody zbuduje w Stalowej Woli firma z Nowego Sącza. Inwestycja pochłonie około 7,7 mln złotych. Wykonawca dodatkowo udzieli jeszcze gwarancji na 10 lat, a prace wykona 3 miesiące przed terminem, czyli do końca czerwca 2022 roku.

Stalowa Wola. Park w zapadlisku

Park Zimnej Wody w Stalowej Woli to nowe zielone tereny rekreacyjne, które mają powstać obok skateparku na obszarze historycznie nazywanym Zapadliskiem Zimnej Wody. W jego ramach, dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sporu i Turystki, utworzony zostanie pumptrack z torem rolkarskim oraz ścieżka rowerowo-biegowa ciągnąca się przez cały rekreacyjny teren.

Stalowa Wola. Park w zapadlisku

Druga część Paru Zimnej Wody, tym razem wsparta finansowo z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, będzie obfitowała w atrakcje przyrodnicze:  zbiorniki wodne z elementami architektury umożliwiającymi obserwację przyrody.

Stalowa Wola. Park w zapadlisku

- Powstaną dwa stawy, co spowoduje, iż pojawią się nowe gatunki ptaków, ptaków i gadów. Obok nich powstanie półkilometrowa naturalna ścieżka z informacjami o zamieszkującej ten teren florze. Na jednym ze zbiorników będzie mostek, a nad drugim - dwa pomosty do obserwacji - poinformował prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Stalowa Wola. Park w zapadlisku

Inwestycja rozłożona jest na 3 etapy. Pierwszy, który ma być zrealizowany do września 2021 roku ( budowa pumptracku i toru rolkarskiego). Drugi i trzeci, zagospodarowanie części przyrodniczej starorzecza i doprowadzenie ciągów komunikacyjnych, zakończone będą do 30 czerwca 2022 roku.

Stalowa Wola. Park w zapadlisku

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama