Nowy numer 48/2020 Archiwum

Korabina. Pomóżmy Albinie

13-letnia Albina Kwaśnik z Korabiny w gminie Bojanów uległa w sierpniu poważnemu wypadkowi na rowerze. Jego skutkiem jest niedowład połowiczy lewostronny. Nastolatka potrzebuje długiej i kosztownej rehabilitacji.

To był słoneczny, wakacyjny dzień. Nic nie zapowiadało dramatu, który miał się rozegrać. Albina wraz z koleżankami jechały na rowerach.

W pewnym momencie zaatakował ją biegnący ulicą pies. Wystraszona dziewczyna straciła panowanie nad rowerem i wywracając się, uderzyła głową o asfalt. W wyniku upadku doznała urazu czaszkowo-mózgowego oraz obrzęku mózgu. Mimo natychmiastowej operacji usunięcia krwiaka, którą Albina przeszła w szpitalu w Tarnobrzegu, dziewczyna cierpi na niedowład połowiczy lewostronny.

Powrót do zdrowia i sprawności będzie niestety długi i żmudny. Według lekarzy, przy intensywnej rehabilitacji w najlepszym razie potrwa przynajmniej rok.

Obecnie Albina jest w trakcie czterotygodniowego turnusu rehabilitacyjnego. Jego koszt to 20 tys. złotych. Duże pieniądze, ale warte wydania, ponieważ przynoszą efekty.

- Albinka już zaczyna wstawać z łóżka i próbuje chodzić. Robi postępy. Zobaczymy jeszcze, co będzie z ręką. Już natomiast wiemy, że nie jest to ostatni turnus Albinki, z pewnością będzie potrzebowała kolejnych - powiedziała Elżbieta Kwaśnik, matka dziewczynki.

Dlatego w pomoc w zbieraniu pieniędzy na rehabilitację 13-letniej Albiny zaangażowała się lokalna społeczność, w tym  stowarzyszenia: „Bliżej siebie” z Korabiny, „Edukacja i Rozwój” z Bojanowa, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z Gwoźdźca, Koło Gospodyń „Leśny Zakątek” z Korabiny, bojanowski GOK, a także całe sołectwa: Gwoździec, Korabina oraz Cisów Las, jak również jednostki OSP z terenu gminy. Wspólnie, już w najbliższą niedzielę 4 października, zorganizują w Korabinie Piknik Charytatywny „Razem dla Albinki” z wieloma atrakcjami: pokazami, występami oraz loterią fantową. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie rehabilitację Albiny. Piknik odbędzie się w godzinach 13:00 - 19:00.

- Każdy może wziąć w nim udział, tak samo jak każdy może wpłacić na leczenie dziewczyny. Środki na ten cel zbiera Fundacja VOTUM. Nr konta: 32 1500 1067 1210 6008 3182 0000.  W tytule przelewu trzeba wpisać „Dla Albiny Kwaśnik” - dodał Tomasz Wosk ze Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama