Nowy numer 24/2021 Archiwum

Gorzyce. Jak w Dubaju

Z Technicznego Ogrodu mogą już korzystać mieszkańcy gminy Gorzyce.

Plac ten ma służyć mieszkańcom naszej gminy, jak i wszystkim naszym gościom, którzy zechcą nas odwiedzić. Niech Techniczny Ogród będzie miejscem spotkań, miejscem do rozmów, do dzielenia się radością, do wypoczynku. Dbajmy o niego wszyscy, bo to nasze dobro wspólne - powiedział wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy.

 - Techniczny Ogród zmienia oblicze Gorzyc. Fantastycznie, że nad projektem pracuje architekt wywodzący się z gminy. Dzięki temu w Gorzycach możecie mieć kawałek Dubaju  -  dodała wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus.

Nad koncepcją projektu od samego początku pracuje główny jego wizjoner Bartek Bukowski wraz z kolegą Łukaszem Pawlickim.

Gorzyce. Jak w Dubaju

- Obaj ukończyli architekturę na Politechnice Warszawskiej i Zuryskiej Politechnice Federalnej. Obecnie pracują przy międzynarodowych projektach dla szwajcarskich biur architektonicznych. Ich pasją jest robienie projektów o wymiarze społecznym w regionie z którego pochodzą, co było głównym powodem do stworzenia koncepcji rewitalizacji Gorzyc - poinformowała Monika Zając z Urzędu Gminy w Gorzycach.

Podczas otwarcia Technicznego Ogrodu nie zabrakło atrakcji. Swoje promocyjno-informacyjne stoiska przygotowały organizacje pozarządowe działające na terenie gminy. Prezentowały się więc stowarzyszenia i kluby zrzeszające piłkarzy, karateków, wędkarzy, projektantów mody, a także lokalnych artystów. Zaś domowe wypieki i lokalne specjały na tę okazję przygotowały koła gospodyń wiejskich. 

Gorzyce. Jak w Dubaju

Krótki koncert zagrała Orkiestra Dęta GOK Gorzyce. Mieszkańcom rozdano wiele kolorowych wrzosów oraz kilkadziesiąt ozdobnych drzew i krzewów.

Wieczorem odbył się specjalny pokaz świetlny przy fontannie w wykonaniu grupy „Leśne Licho”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama