Nowy numer 24/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Okrągły jubileusz

100-lecie Zgromadzenia Św. Michała Archanioła świętowano dziś w Stalowej Woli.

W kościele Trójcy Przenajświętszej jubileuszowej  Eucharystii, podczas której dzieci obchodziły także pierwszą rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, przewodniczył proboszcz ks. Mieczysław Kucel.

On też wygłosił słowo Boże, w którym przypomniał, iż przeżywamy dziś 100. rocznicę zatwierdzenia kanonicznego Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła.

Stalowa Wola. Okrągły jubileusz

- Dla mnie jako michality jest to bardzo ważne przeżycie. Co zapamiętam z tego okrągłego jubileuszu? Co dało mi to zgromadzenie? Przede wszystkim piękne zawołanie Świętego Michała Archanioła "Któż jak Bóg", które podkreśla, że najważniejszy jest właśnie Bóg. Pod drugie ważne jest dla mnie hasło "Powściągliwość i praca", którego praktykowanie pozwala stać się lepszym człowiekiem i katolikiem. Zgromadzenie dało mi także rodzinę i dom. Obojętnie na której parafii prowadzonej przez michalitów jestem, jestem u siebie w domu pod skrzydłami Świętego Michała Archanioła - wyznał proboszcz.

Stalowa Wola. Okrągły jubileusz

Po Mszy św. rozstrzygnięto konkurs na najlepsze przebranie za Świętego Michała Archanioła. Wygrała Wiktoria z klasy 4b PSP nr 1 w Stalowej Woli. Nagrodą był dyplom oraz piękna figurka.

Stalowa Wola. Okrągły jubileusz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama