Nowy numer 43/2020 Archiwum

Tarnobrzeg. Pielęgnują lasowiacką tradycję

W Bibliotece Pedagogicznej rozstrzygnięto dziewiątą edycję konkursu "Ocalić tradycję od zapomnienia".

Napłynęło 60 prac  w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej i multimedialnej. W konkursie wzięli uczniowie wszystkich typów szkół oraz przedszkolaki z powiatu tarnobrzeskiego oraz samego Tarnobrzega.

- Gratuluję pani dyrektor przede wszystkim tego, że ta placówka żyje, że cały czas coś się tutaj dzieje. Od wielu lat pokazywana jest tradycja i kultura powiatu tarnobrzeskiego i ludzie z nią związani. Tradycja jest tym dobrem, który powinniśmy szanować i pielęgnować - powiedział starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł.

Tarnobrzeg. Pielęgnują lasowiacką tradycję

- W tym roku uczestnicy konkursu spotykali się nie tylko po to, by obejrzeć wystawę prac i odebrać nagrody, ale też by poznać bohaterów swoich prac: Zofię Dąbrowską, nauczycielkę, twórczynię bloga i kanału YouTube  „Życie z przytupem”, która promuje kulturę lasowiacką i Justynę Wesołowską, projektantkę mody, wykorzystującą w swoich strojach motywy lasowiackie - podkreślała Anna Żarów, prezes Stowarzyszenia Kulturalno - Oświatowe LIBRI, które razem z biblioteką konkurs zorganizowało.

Tarnobrzeg. Pielęgnują lasowiacką tradycję

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama