Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nowa Dęba. Sala po liftingu

Salę gimnastyczną po gruntownym remoncie otrzymali uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie.

Remont kosztował około 400 tys. złotych.  - Jestem przekonana, że to miejsce będzie kuźnią  nowych talentów sportowych. Sport jest bowiem bardzo ważny w życiu młodych ludzi, bo kształtuje i ciało i umysł, uczy samodyscypliny, solidnej pracy i rywalizacji a także radzenia sobie z porażkami - powiedziała Iwona Strojek, dyrektor szkoły.

Nowa Dęba. Sala po liftingu

Uroczystość oddania sali gimnastycznej po remoncie, którą poświęcił ks. Eugeniusz Nycz, była też okazją do uhonorowaniu pracowników szkoły, którzy podczas zagrożenia koronawirusem w nowodębskim Domu Pomocy Społecznej ruszyli z pomocą. Lucyna Kopeć, Irena Puzio i Teresa Pasek otrzymały od starosty Jerzego Sudoła nagrody pieniężne i drobne upominki.  Szkoła zaś wzbogaciła się o piłki i sprzęt do ćwiczeń.

Nowa Dęba. Sala po liftingu

Wśród gości obecnych na otwarciu sali był między innymi Grzegorz Sudoł, lekkoatleta specjalizujący się w chodzie sportowym,  trzykrotny olimpijczyk, brązowy medalista mistrzostw świata, absolwent nowodębskiego Zespołu Szkół nr 2,  dziś pracownik naukowy krakowskiej AWF.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama