Nowy numer 43/2020 Archiwum

Tarnobrzeg. Exsultate, Jubilate

Pod takim tytułem w klasztorze ojców dominikanów odbył się koncert ku czci kard. Stefana Wyszyńskiego.

Jego wykonawcami byli Jolanta Kowalska-Pawlikowska wraz z warszawskim zespołem Ensemble De Narol. Koncert upamiętnił wybitną postać ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego - prymasa tysiąclecia. 

Koncert w Tarnobrzegu był podzielony na trzy części. - Występ rozpoczęła Cantata Mein Herze schwimmt im Blut Jana Sebastiana Bacha. Jest to cantata solowa na sopran. Tekst do tego dzieła został napisany przez Georga Christiana Lehmsa. Głosowi solowemu towarzyszy barokowy utwór instrumentalny. Następnie zespół wykonał suity d-moll niemieckiego skrzypka i kompozytora Johanna Friedricha Fascha. Wisienką na torcie koncertu u Matki Bożej Dzikowskiej było zaś arcydzieło Exsultate, jubilate Wolfganga Amadeusza Mozarta - powiedział Sebastian Kosik z Tarnobrzega.

Jolanta Kowalska-Pawlikowska to trzykrotna stypendystka ministra kultury, Miasta Krakowa oraz programu „Młoda Polska”. Obecnie jest wykładowcą na Akademii Muzycznej  w Krakowie oraz współpracuje z zespołem The Musicke Companye, z którym dała szereg koncertów w Wielkiej Brytanii.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama