Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nisko. Kropelka maskotką

Kropelka "Sanka" została maskotką powiatu niżańskiego. Tak zadecydowało jury plastycznego konkursu, który rozstrzygnięto w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Konkurs został zrealizowany w ramach projektu dotyczącego graficznej promocji atrakcji turystycznych powiatu. Jego organizatorem było Stowarzyszenie „Niżańskie Centrum Rozwoju” w Racławicach oraz powiat niżański.

- Konkurs skierowany był przede wszystkim do najmłodszych, zarówno mieszkańców powiatu, jak i osób odwiedzających. Zadaniem jego uczestników było stworzenie własnego projektu maskotki, która swoim wizerunkiem będzie promować powiat niżański podczas różnego typu imprez i spotkań skierowanych do mieszkańców powiatu oraz turystów - wyjaśniła Kinga Paluchniak ze Starostwa Powiatowego w Nisku.

Prace konkursowe oceniała czteroosobowa komisja pod przewodnictwem Katarzyny Woźniak. O wyborze zwycięzców zadecydowały następujące kryteria: pomysłowość, niepowtarzalność i oryginalność, estetyka wykonania pracy oraz cechy projektu właściwe dla obszaru Lokalnej Grupy Działania.

Nisko. Kropelka maskotką

- W odpowiedzi na ogłoszony konkurs plastyczny do Stowarzyszenia „Niżańskie Centrum Rozwoju” wpłynęło 12 prac. Jego uczestnicy włożyli wiele wysiłku w wykonanie własnych projektów i wykazali się dużą kreatywnością - powiedział starosta niżański Robert Bednarz.

Zwycięzcą konkursu został Patryk Bielak z Domostawy, który zaprojektował Kropelkę „Sankę”. Miejsce drugie przyznano Szymonowi Szymankowi ze Stanów za Ośmiornicę „Siedmiogminek”, a trzecie - Kacprowi Sudołowi z Jeżowego za maskotkę Pieska „Niżusia”. Nagrody wręczali prezes Stowarzyszenia „Niżańskie Centrum Rozwoju” Krystyna Wszołek i  Robert Bednarz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama