Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tarnobrzeg. Tajemnicza "Balladyna"

Już zaproszenie do udziału w Narodowym Czytaniu, tym razem dramatu Juliusza Słowackiego, brzmi zagadkowo. Potem też nie brakuje tajemnic.

Tarnobrzeskie instytucje, czyli Miejska Biblioteka Publiczna, Biblioteka Pedagogiczna, Tarnobrzeski Dom Kultury, Teatr Czwartek oraz urząd miasta zapraszają w najbliższą sobotę do wysłuchania słuchowiska-happeningu opartego na "Balladynie" Juliusza Słowackiego. W akcję włączył się także prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, który patronuje przedsięwzięciu i sam zapowiedział w nim udział.

- Formuła, jaką przyjęliśmy w tym roku, będzie zupełnie inna, także z uwagi na panującą epidemię koronawirusa. Zastanawialiśmy się, jaka forma wzbudzi zainteresowanie samą akcją, jak również książką, a jednocześnie będzie zapewniała bezpieczeństwo sanitarne - mówi Renata Domka z Tarnobrzeskiego Domu Kultury. - Po wspólnych konsultacjach zrodził się pomysł słuchowiska na żywo z elementami happeningu, podczas którego zaakcentujemy, że czytać można zawsze i wszędzie, i nawet pandemia nie jest w stanie ograniczać nas w czytaniu. Gdzie i o której godzinie będzie można posłuchać kwestii Balladyny, Kirkora i Goplany, podpowiada zagadkowe zaproszenie na plakacie. Więcej nie zdradzę, liczymy, że każdy bez problemu je rozszyfruje i zatrzyma się w drodze do sklepu po sobotnie sprawunki - dodaje z uśmiechem Renata Domka.

Tarnobrzeg. Tajemnicza „Balladyna”

Nietypowa forma tegorocznego Narodowego Czytania jest odpowiedzią na apel prezydenta Andrzej Dudy, sprawującego wraz z Pierwszą Damą patronat honorowy nad akcją, który napisał w liście do organizatorów: "Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zachęcam Państwa do zorganizowania lektury »Balladyny« według Państwa własnej inwencji i pomysłowości, również z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji". 

Narodowe Czytanie "Balladyny" w Tarnobrzegu rozpocznie się o 10.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama