Nowy numer 48/2020 Archiwum

Koprzywnica coraz bardziej przyjazna rowerzystom

Miasto potwierdza, że przyznana mu rekomendacja Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo nie była na wyrost.

W ubiegłym tygodniu przed budynkiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu stanęła zapowiadana samoobsługowa stacja naprawy rowerów.

- Zakup stacji zechciał nam dofinansować Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Mimo że została zamontowana zaledwie kilka dni temu, już skorzystało z niej całkiem sporo osób, zarówno turyści, jak i mieszkańcy Koprzywnicy, którzy chętnie dopompowują koła w swoich rowerach - mówi Krzysztof Pitra, dyrektor MGOKiS. - Stacja stanowi dopełnienie naszych wcześniejszych ofert, takich jak możliwość skorzystania z zaplecza kuchennego w ośrodku i przygotowania sobie herbaty, kawy. Do dyspozycji turystów jest także pralka oraz suszarka.

Samoobsługowa Stacja Naprawy Rowerów jest przystosowana do użycia w przestrzeni publicznej. Zaletą tego modelu jest niewielki rozmiar, co umożliwia montaż niemal w każdym miejscu. Stacja jest wyposażona w podstawowe narzędzia umożliwiające usunięcie usterek oraz stacjonarną ręczną pompkę. Dodatkowymi podstawowymi narzędziami do naprawy rowerów dysponuje MPR.

MGOKiS postanowił opracować trasy rowerowe przebiegające przez gminę, które ukazywałyby jej walory turystyczne. - Na razie sami ustalamy, jakie miejsca, punkty powinny znaleźć się na trasach. Docelowo jednak zamierzamy napisać project i wystąpić o dofinansowanie, by ich wytyczeniem i oznakowaniem zajął się profesjonalny przewodnik. Chcemy, by całe przedsięwzięcie było wykonane fachowo - dodaje K. Pitra.

Jest to także jeden z celów programu “Koprzywnica na weekend”, który gmina zainicjowała w tym roku. Docelowo mają być wydane mapy z trasami, które dodatkowo znajdą się w popularnych aplikacjach, takich jak np. Traseo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama