Nowy numer 47/2020 Archiwum

Krzemionkowska Odyseja Historyczna

Lubisz przygody, historię? Na niezwykłą podróż w czasie zaprasza Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki.

Już w najbliższą sobotę 22 sierpnia odbędzie się w Krzemionkach Opatowskich niecodzienne spotkanie z historią.

Każdy kto zechce przyjechać zostanie zabrany w „podróż w czasie", która powiedzie od epoki kamienia po okres wpływów rzymskich. Będzie można poznać różne aspekty życia codziennego mieszkańców doliny rzeki Kamiennej, ale także i tych zamieszkujących miejsca odległe od niej.

Każdy, kto się odważy będzie mógł spróbować swych sił w różnych zajęciach, czasami wymagających siły, precyzji i cierpliwości, których rozwój miał miejsce od ok. 5000 do 2000 lat temu. Liczni rekonstruktorzy, którzy na ten jeden dzień zasiedlą krzemionkowską osadę neolityczną i jej okolice, zaprezentują jak obrabiano krzemień oraz jak rozniecano ogień bez użycia zapałek czy zapalniczki.

Krzemionkowska Odyseja Historyczna   Podziemna trasa turystyczna w Rezerwacie "Krzemionki" . Marta Woynarowska /Foto Gość

Będzie można również dowiedzieć się jak wykonać łuk i strzały oraz jak z nich korzystać. Nie zabraknie też warsztatów ceramicznych, tkackich, a nawet zielarskich. Będzie można także spotkać rzymskich legionistów, zobaczyć pokaz mody antycznej czy „dokonać transakcji” na targu niewolników. Przewidziane są również pokazy wytopu żelaza w piecu dymarskim, charakterystycznym dla regionu świętokrzyskiego. Będzie to także okazja, by zobaczyć efekt wypału naczyń glinianych w zagłębionym ognisku.

Zapraszamy do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki w sobotę 22 sierpnia od 13 do 18.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama