Nowy numer 48/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Poezja Karola Wojtyły

Gwiazdą siódmego już koncertu w ramach XXX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego był wirtuoz skrzypiec Konstanty Andrzej Kulka.

Koncert w klasztorze braci mniejszych kapucynów poświęcony był twórczości poetyckiej przyszłego papieża.

- W części słownej koncertu dominować będzie poezja Karola Wojtyły. Wybitna poetka Wanda Wasicka, która specjalizuje się w jego poezji, zaprezentuje wiersze pokazujące na przykład matkę Karola Wojtyły i jego ojca. Wyrecytuje także swoje wiersze. Poezja będzie się przeplatać z muzyką graną przez Konstantego Andrzeja Kulkę. Nie wystąpi zapowiadany Georgij Agratina z powodu pandemii koronawirusa. Zastąpi go śpiewak Andrzej Pachnicki, który przypomni hity zmarłego niedawno Bernarda Ładysza, w tym „Ten zegar stary”. Podczas koncertu usłyszymy między innymi utwory Jana Sebastiana Bacha i „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego na skrzypce i organy - powiedział Robert Grudzień, dyrektor festiwalu.

Stalowa Wola. Poezja Karola Wojtyły

Konstanty Andrzej Kulka występował w Stalowej Woli wielokrotnie, w tym także w klasztorze.

Stalowa Wola. Poezja Karola Wojtyły

- Koncertuję już prawie 60 lat. Wykonam klasyczny repertuar solo i z organami, na których zagra Robert Grudzień. W klasztorze dobrze się gra, ponieważ jest tutaj świetna akustyka, może nawet za dobra, bo czasami jest trochę za dużo pogłosu - dodał wirtuoz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama