GN 47/2020 Archiwum

Żadnych opóźnień nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Prace remontowe i budowlane nad Jeziorem Tarnobrzeskim posuwają się w szybkim tempie.

Zadowolenie z postępu robót wyraziła Barbara Trzeciak, naczelnikiem Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa, podczas wizyty na placu budowy.

- W chwili obecnej prowadzone są dwie inwestycje - rewitalizacja terenów nad akwenem oraz budowa dwóch ulic - Plażowej i Żeglarskiej. Obie przebiegają zgodnie z harmonogramem, postępy widać, co niezmiernie cieszy - stwierdza Barbara Trzeciak.

Z zaawansowania prac usatysfakcjonowany jest także kierownik budowy z firmy PBI Łukasz Machowski.

Żadnych opóźnień nad Jeziorem Tarnobrzeskim   Stara nawierzchnia ulicy Żeglarskiej została całkowicie rozebrana. Marta Woynarowska /Foto Gość

- Trwają prace nad siecią wodno-kanalizacyjną na ulicy Żeglarskiej. Jak widać wykonana została całkowita rozbiórka nawierzchni bitumicznej i rozpoczęliśmy roboty ziemne pod kształtowanie korpusu drogowego oraz ciągu pieszo-rowerowego od ul. Siarkowej w kierunku Mariny. Po stronie ulicy Plażowej, w ubiegłym tygodniu zakończyliśmy prace związane z teletechniką i przystąpiliśmy do brukowania ciągów pieszo-rowerowych. Już wcześniej została usunięta nawierzchnia bitumiczna na całym odcinku, a na połowie długości dokonano rozbiórki nawierzchni z płyt betonowych. Obecnie pracujemy nad budową konstrukcji podłoża, jej ulepszenie poprzez stabilizację i kładziemy kolejne warstwy z kruszywa łamanego i bitumiczną. Wykonaliśmy również ciąg oświetleniowy - wylicza Łukasz Machowski. - Prace przebiegają bez znaczących zakłóceń. Z uwagi na specyfikę terenu trochę nam w lipcu przeszkodziły deszcze, z powodu których musieliśmy kilka razy zejść z budowy, ale przerwy były na tyle krótkie, że nie zaburzyły harmonogramu. Zatem, mówiąc kolokwialnie - wszystko hula!

Żadnych opóźnień nad Jeziorem Tarnobrzeskim   Na ulicy Plażowej położono już pierwszą warstwę bitumiczną. Marta Woynarowska /Foto Gość

Obok robót drogowych nad jeziorem trwają prace budowlane przy obiektach dla służb ratowniczych i policji oraz gastronomicznych i sanitarnych.

- Mamy postawione już cztery budynki gastronomiczne, przy których wykonane zostały instalacje elektryczne i kanalizacyjne, a w obiektach stojących przy ulicy Plażowej montowana jest stolarka okienna. Ponadto powstały toalety i budynek dla policji oraz ratownictwa medycznego. Zamawiający wybrał armaturę do budynków użyteczności publicznej, płytki ceramiczne oraz okładzinę zewnętrzną. Wykonano także fundamenty dla trzech altan. Obecnie wykonawca przystąpił do budowy toalet zlokalizowanych przy parkingu na ulicy Plażowej - dodaje Barbara Trzeciak.

Żadnych opóźnień nad Jeziorem Tarnobrzeskim   Powstał także obiekt dla służb. Marta Woynarowska /Foto Gość

Mocno zaawansowane są roboty na dwóch parkingach, które osiągnęło już 90 procent. Na parkingu przy ulicy Żeglarskiej położono nawierzchnię bitumiczną, natomiast przy Plażowej wykonano utwardzenie pod masę bitumiczną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama