Nowy numer 47/2020 Archiwum

Bogoria - Kielce. Z miłości do Bogoryjskiej Matki

Pieśń dla Matki Boskiej Bogoryjskiej, jako dar w dziesiątą rocznicę koronacji obrazu w sanktuarium w Bogorii, napisała Anna Zielińska-Brudek.

Pieśń została zaprezentowana wiernym 15 sierpnia podczas Eucharystii w maryjnym sanktuarium w Bogorii.

Przedsięwzięcie to wsparł organista Stanisław Gibała, który skomponował muzykę, utwór wyśpiewała zaś Ania Marcinkowska.

- Od najmłodszych lat jestem bardzo mocno związana z muzyką, przede wszystkim dzięki mojej mamie, która ukończyła studia muzyczne i kształciła mnie w tym kierunku - zwierzyła się pani Ania.

Bogoria - Kielce. Z miłości do Bogoryjskiej Matki

- Pieśń jest nie tylko okolicznościowym darem dla Bogoryjskiej Maryi, tekst napisałam z miłości do tego miejsca. W tym kościele udzielono mi chrztu, przyjęłam I Komunię Świętą, byłam bierzmowana i zawarłam małżeński związek. To moje życie zainspirowało mnie do napisania pieśni, która ma łączyć pokolenia. Tekst jest kontynuacją wiersza, "Do kościoła w Bogorii”, który napisałam 11 lat temu, opartego na wspomnieniach, kiedy to przez wiele lat ''bielutkie buciki niosły mnie do Matki Pocieszenia" - wyznała Anna Zielińska-Brudek.

Anna Zielińska-Brudek urodziła się w Bogorii. Była dziennikarką (pracowała w „Tygodniku Nadwiślańskim”), służyła w policji. Wydała cztery tomiki poezji: „Gorzkie owoce”, „Tymczasowi”, „W oknie zaufania” oraz „Ugina się dzień”. Od 2015 roku należy do Związku Literatów Polskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama