Nowy numer 39/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Zbudują hospicjum

W parafii św. Jana Pawła II zbierane są dziś datki na budowę stacjonarnego hospicjum dla dorosłych w Jarocinie.

Korzystaliby z niego w przyszłości mieszkańcy powiatów niżańskiego i stalowowolskiego.

Pieniądze na ten cel po każdej Mszy św. zbierają członkinie tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej i Rehabilitacji Społecznej "Bo mogę".

- Nasza parafia współpracuje z tym stowarzyszeniem już od dłuższego czasu. Jesienią ubiegłego roku na przykład stowarzyszenie zorganizowało zajęcia z osobami, które opiekują się chorymi i cierpiącymi. Należy jeszcze dodać, iż Jan Paweł II bardzo interesował się losem chorych, regularnie się z nimi spotykał, także w szpitalach - powiedział ks. Marcin Hanus, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Zbudują hospicjum

Wśród zbierających datki na przyszłe hospicjum była też  wiceprezes stowarzyszenia Magdalena Michalak.

- Do budowy hospicjum zainspirowała nas postać i działalność ks. Jana Kaczkowskiego, który na pierwszym miejscu stawiał zawsze godność osoby, czy to chorej, niepełnosprawnej, czy też umierającej. Pragnęliśmy naśladować jego wizję otaczania takich osób opieką – wyjaśniła pani Magdalena.

Stalowa Wola. Zbudują hospicjum

Hospicjum ma powstać w Jarocinie, ponieważ gmina ta jest oddalona od dużych przemysłowych ośrodków, zielona, cicha i znana z tego, iż jej mieszkańcy dożywają sędziwych lat (dożycie 100 lat nie jest tu rzadkością).

Hospicjum będzie mogło przyjąć około 20 osób.

Stalowa Wola. Zbudują hospicjum

W przyszłą niedzielę stowarzyszenie będzie zbierać pieniądze w kościele pw.  św. Barbary w Tarnobrzegu. Natomiast 23 sierpnia w Jarocinie odbędzie się koncert charytatywny, z którego wpływy zostaną przeznaczone na budowę hospicjum.


Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego "Gościa Niedzielnego" (nr 34, na 23 sierpnia).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama