Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tarnobrzeg. Remonty, remonty

Mimo wakacji w szkołach praca wre. W niemal wszystkich placówkach prowadzone są bowiem remonty i te większe, i te mniejsze.

Tradycyjnie już letnie miesiące wykorzystywane są na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych w szkołach oraz przedszkolach.

Choć najważniejsze i największe remonty i adaptacje budynków oświatowych zostały przeprowadzone w ubiegłym roku w związku ze zmianami w sieci szkół, wymuszonymi przez rządową reformę edukacji, nie wszystkie inwestycje jednak udało się dokończyć, także z powodu braku odpowiednich funduszy.

Prace o największym zakresie prowadzone są obecnie w Zespole Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego (rolniku), który w ubiegłym roku przeprowadził się do obiektów po Gimnazjum nr 1 przy ul. Jachowicza. Trwa termomodernizacja oraz remont dachu w jednym z segmentów budynku. Zakończenie prac przewidziane jest na 17 sierpnia. Ich koszt opiewa na 233 tys. zł.

Równie duże inwestycje trwają w nowej siedzibie Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Kopernika (dawny budynek Gimnazjum nr 2), gdzie budowana jest winda. Ponadto dzięki otrzymanym pieniądzom szkoła może dokończyć malowanie holu i korytarzy. Wartość przeprowadzonych inwestycji wynosi 295 570 zł.

Tarnobrzeg. Remonty, remonty   Malowanie hallu w Zespole Szkół Specjalnych. Marta Woynarowska /Foto Gość

Z kolei w budynku Szkoły Podstawowej Nr 10 remontowany jest dach nad dwoma segmentami - „A” i „D”, m.in. nad zajmowanym do ubiegłego roku przez Zespół Szkół Specjalnych. Z powodu zalewania odnowionych i zaadaptowanych sal konieczna okazała się wymiana poszycia dachowego. Dodatkowo zarezerwowane zostały pieniądze na zabezpieczenie okien w ścianach szczytowych korytarzy, by zwiększyć bezpieczeństwo uczniów. Zakończenie remontu planowane jest na 28 sierpnia. Wartość robót to 112 702 zł.

Jeżeli we wrześniu ruszy nauka stacjonarna, uczniowie Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica będą mogli korzystać z wyremontowanej szatni oraz toalet przy sali gimnastycznej. W szkole trwa także remont holu, klatek schodowych, korytarzy, części sal lekcyjnych, wymieniane są ponadto oprawy oświetleniowe. Prace obejmą również schody zewnętrzne.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika trwają prace przy odwodnieniu dachu małej sali gimnastycznej.

Ponadto urząd miasta przekazał przedszkolom i szkołom nieco ponad 300 tys. zł na remonty, które mają przeprowadzić we własnym zakresie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama