Nowy numer 39/2020 Archiwum

Mistrzostwa zbliżają się wielkimi krokami

W najbliższą sobotę, 8 sierpnia, odbędą się Mistrzostwa Tarnobrzega Nordic Walking 2020.

Do startu w zawodach zapraszają organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Kultury Sportowej - Aktywne Podkarpacie oraz Stowarzyszenie Plus. Uczestnicy będą mieli do pokonania 5-kilometrową trasę wiodącą ścieżkami Lasy Zwierzynieckiego, którą przygotowała ekipa techniczna Nadleśnictwa Nowa Dęba.

- Start i meta usytuowane będą przy leśniczówce, koło strzelnicy myśliwskiej. Tam też ulokuje się biuro zawodów. Będzie mogło w nich wziąć udział 100 osób, z uwagi na obowiązujące obostrzenia i konieczność dochowania zasad bezpieczeństwa. Wczoraj lista się zamknęła. Prosimy jednak osoby pragnące wziąć udział, a które nie zdążyły zapisać się, o śledzenie komunikatów, bo może zdarzyć się, iż ktoś zrezygnuje ze startu, zwalniając miejsce. Start poprzedzi rozgrzewka, którą poprowadzi doskonały instruktor Jacek Jańczyk. Na trasie będą kontrolować zawodników sędziowie Nordic Walking, by przypadkiem nie dochodziło do łamania zasad i np. podbiegania, co jest niedozwolone - zaznacza Sławomir Partyka ze Stowarzyszenia Plus.

Na liście startowej znalazły się osoby z województwa podkarpackiego oraz dalszych regionów Polski. Wśród nich nie brakuje doświadczonych zawodników, mających za sobą wiele startów.

Organizatorów mocno wsparli prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, przekazując puchary oraz udzielając pomocy przy przygotowaniach, oraz europosłanka Elżbieta Łukacijewska, która dla mistrzyni i mistrza Tarnobrzega ufundowała bilety na wycieczkę autokarową do Brukseli. Z uwagi na panującą pandemię prawdopodobnie zostanie ona przełożona na przyszły rok, gdy sytuacja się unormuje.

Szczegółowe informacje na bieżąco są aktualizowane na fanpage’u obu stowarzyszeń, organizujących zawody.

Zgodnie z planem od godz. 8 do 9.30 biuro zawodów będzie przyjmować zawodników. Start o godz. 9.30 poprzedzi 15-minutowa rozgrzewka. Zamknięcie trasy przewidziane jest na godz. 10.45. Dekoracja zwycięzców planowana jest na godz. 11.30.

Na zawodników na mecie będzie czekać ciepły posiłek oraz napoje. Każdy otrzyma również bogaty pakiet startowy.  

Mistrzostwa honorowym patronatem objęli marszałek województwa podkarpackiego, prezydent Tarnobrzega oraz europosłanka Elżbieta Łukacijewska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama