Nowy numer 39/2020 Archiwum

Tarnobrzeg. Przywrócone ograniczenia w funkcjnowaniu urzędu

Od dzisiaj zostają wprowadzone ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów w budynku Urzędu Miasta.

W związku z bardzo dużym przyrostem zachorowań na COVID-19 w całym kraju oraz pojawianiem się kolejnych zakażeń w naszym regionie, w trosce o zdrowie i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz pracownikom, władze Tarnobrzega podjęły decyzję o wprowadzeniu zmian w funkcjonowaniu urzędu miasta.

Od dzisiaj budynek przy ul. Kościuszki (dawne liceum) będzie zamknięty dla interesantów. Zmiany dotyczą także budynku przy ul. Mickiewicza. Należy wchodzić tylko głównym wejściem, przy czym liczba wchodzących do środka jest ograniczona. Przy jednym stanowisku obsługi przebywać może tylko jedna osoba (ewentualnie z opiekunem lub tłumaczem). Wyznaczony pracownik urzędu będzie koordynował wejścia interesantów. Oczekujący na wejście przed budynkiem będą zobowiązani do zachowania odpowiedniego dystansu, zgodnie z wyznaczonymi na chodniku liniami. Wchodząc do wnętrza należy zdezynfekować ręce lub skorzystać z udostępnionych rękawiczek jednorazowych. Obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania nosa i ust oraz zachowanie bezpiecznej odległości od rozmówcy, czyli minimum 1,5 m.

Ponadto w dni robocze od 12.00 do 12.30 budynek będzie zamknięty w związku z przerwą na dezynfekcję pomieszczeń, w których przyjmowani są interesanci.

Wyznaczona strefa dostępna, mieszcząca się na parterze budynku, obejmuje: Biuro Obsługi Interesantów, w tym Kancelarię Ogólną, Urząd Stanu Cywilnego, Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w zakresie spraw ewidencji ludności oraz dowodów osobistych, kasę oraz Miejskiego Rzecznika Konsumentów.

Władze miasta apelują, aby ograniczyć osobiste wizyty w urzędzie do najpilniejszych spraw. Zalecają kontakt za pomocą platformy e–PUAP, poczty elektronicznej lub tradycyjnej, bądź telefoniczny, a także dokonywanie płatności przelewem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama