Nowy numer 48/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Pszczela gra

Z okazji przypadającego 8 sierpnia Dnia Pszczół Miejska Biblioteka Publiczna zaproponowała swoim czytelnikom grę terenową "Jej Wysokość Pszczoła".

Zabawy, zadania i łamigłówki dla najmłodszych czytelników odbywały się na placu przed biblioteką.

Bibliotekarze pokazali jak wygląda życie pszczół w ulu, wyjaśnili zagadkę pszczelego „tańca”, dzięki któremu owady przekazują sobie wiadomości. Tańce to regularnie powtarzające się ruchy, które informują inne robotnice o obecności nektaru, a także o jego położeniu i odległości od ula.

Uczestnicy gry terenowej natomiast zdobyli wiedzę na temat miodu - jego smaku, właściwości i rodzajach. Aby wykonać wszystkie zadania w grze terenowej, należało między innymi odpowiedzieć na zagadki, przejść labirynt, własnoręcznie wykonać kwiat rośliny miododajnej oraz umieścić go na specjalnej kwiatowej łące.

Po ukończeniu gry na uczestników czekały upominki. Dzieci miały również okazję ułożyć gigantyczne klocki, zagrać w gry zaproponowane przez bibliotekarzy czy wykonać pamiątkowe zdjęcie, wcielając się w postać pszczoły. Sporą dla nich pomocą były tablice informacyjne rozmieszczone przed biblioteką czy gabloty z książkami i eksponatami dotyczącymi tych pożytecznych owadów.

Stalowa Wola. Pszczela gra

- Chcieliśmy przypomnieć dzieciom i młodzieży jak ważną rolę w życiu całego świata odgrywają pszczoły. Pokazaliśmy życie owadów w ulu, rodzaje miodu, różnice między pszczołami a osami, rośliny miododajne oraz jak chronić owady, od których zależy, czy będziemy mogli jeść owoce i warzywa - powiedział Tomasz Gotkowski z MBP w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama