Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tarnobrzeg. Doposażają RDM

Nowym inwestycjom poczynionym przez Rejon Dróg Miejskich poświęcona była konferencja prasowa z udziałem prezydenta miasta i zarządu spółki.

Na terenie Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego odbyła się konferencja prasowa, której towarzyszył pokaz kupionego w ostatnim czasie nowego sprzętu.

- Koronawirus uniemożliwił nam wcześniejszy pokaz tego, co udało się kupić na potrzeby działalności Rejonu Dróg Miejskich. W dwóch transzach Rada Miasta przeznaczyła na ten cel kwotę sięgającą 1,3 mln zł, w poprzednim roku zaś 350 tys. - mówił prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. - Chcemy, aby pieniądze, które inwestujemy, które spływają do nas, pozostawały w naszej firmie miejskiej. Liczę także na to, że w przyszłości RDM będzie mógł startować w przetargach także poza Tarnobrzegiem - dodał prezydent.

Tarnobrzeg. Doposażają RDM   Zamiatarka jest najdroższym nabytkiem RDM. Marta Woynarowska /Foto Gość

O zakupach nowego sprzętu i jego rodzajach powiedział Artur Anioł, prezes Zarządu RDM. - Dokapitalizowanie, jakie otrzymaliśmy w ubiegłym roku, poszło w znacznej mierze na zamiatarkę, dwa ciągniki, pługi do odśnieżania. Druga tegoroczna transza, która była dla nas niezwykle istotna, pozwoliła nam na zakup sprzętu do utrzymania zimowego dróg, czyli piaskarki i dwóch pługów - wyliczał.

Podczas konferencji zostały zaprezentowane m.in. dmuchawa do liści, odchwaszczarka do chodników, rębak do gałęzi, wykorzystywany do ich mielenia przy okazji jesiennych i wiosennych prac pielęgnacyjnych przy zieleni miejskiej, wspomniana już zamiatarka, będąca najdroższym nabytkiem (1,2 mln zł), mała zamiatarka do oczyszczania chodników, ciągniki lekkie i ciężkie, kosiarki, w tym bijakowa, posypywarki oraz pługi śnieżne.

Tarnobrzeg. Doposażają RDM   Spółka kupiła również ciągniki lekkie i ciężkie. Marta Woynarowska /Foto Gość

- W planach mamy zakup kolejnych urządzeń, np. termosu do mas do uzupełniania ubytków nawierzchniach dróg czy remontera pozwalającego na plastyczniejszą obróbkę spękań - opowiadał prezes RDM.

Obecnie spółka zatrudnia 36 pracowników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama