Nowy numer 48/2020 Archiwum

Radomyśl. Bezpieczniej przy Sanie

Zakończyły się prace związane z rozbudową prawego wału Sanu realizowane przez Państwowe Gospodarstwo Wodne "Wody Polskie".

Roboty prowadzone były na długości prawie 2,2 km: od Pniowa do ujścia Sanu do Wisły w Dąbrówce Pniowskiej. Podczas prac nie tylko podwyższono wał Sanu o 1,25 metra, ale także poszerzono go o 4 metry i wyłożono specjalną osłoną, która ma zapobiec przesiąkaniu korpusu wału przez wody powodziowe.

- Oprócz tego wykonano pionową, przeciwfiltracyjną przesłonę podstawy wału, a na jego długości wyłożona została siatka przeciwko bobrom. Dodatkowo przebudowano drogi przywałowe i rampy wałowe, wyremontowano drogę dojazdową do wału w Pniowie. W dalszej kolejności modernizacji wymaga także odcinek wału od Radomyśla do Brandwicy - wyjaśnił Jan Pyrkosz, wójt gminy Radomyśl nad Sanem.

Inwestycja to część zadania pod nazwą „Wisła etap 2”, obejmującego także przebudowę prawego wału Wisły o długości ponad 7 km na odcinku od ujścia Sanu do granicy z województwem lubelskim. Ta przebudowa potrwa do końca roku.

Modernizacja wałów będzie kosztować ok. 79 mln. złotych. Inwestycja finansowana jest ze środków z budżetu państwa, Banku Światowego oraz Banku Rozwoju Rady Europy.

W latach od 2014 i 2015 za 22 mln złotych zmodernizowano wał Sanu na odcinku 7,2 km od Radomyśla do Pniowa.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama