Nowy numer 31/2022 Archiwum

Trześń. 145 lat OSP

Ochotnicza Straż Pożarna w Trześni ma już 145 lat. Od początku druhom przyświeca hasło: "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek".

Przez 145 lat przez OSP w Trześni przewinęło się aż pół tysiąca druhów. Pierwszym jej naczelnikiem, w 1875 roku, był Michał Ciba. Dziś jest nim Przemysław Bożek. Największymi dla nich wyzwaniami były powodzie w 2001 i 2010 roku.

Na swoje urodziny strażacy z Trześni dostali w prezencie samochód ratowniczo-gaśniczy. Pojazd przekazał im Andrzej Babiec, podkarpacki komendant PSP. Kosztował 800 tys. złotych. Gmina Gorzyce zapłaciła 300 tysięcy. Resztę tej sumy pokrył Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska - 420 tys. i Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy - 80 tys. złotych.  Samochód poświęcili księża Józef Markowicz i Wiesław Piś.

Trześń. 145 lat OSP

- Cieszę się, że wspólnymi siłami, dzięki zaangażowaniu prezesa i zarządu OSP w Trześni oraz pracowników Urzędu Gminy Gorzyce, udało się zakupić nowy samochód.  W ciągu 4 lat  nasza gmina zyskała już dwa samochody, a jeszcze w tym roku kupimy kolejny dla OSP Sokolniki - zapewnił Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Najbardziej zasłużeni druhowie - Krzysztof Mróz, Tomasz Lipiński, Wojciech Pałkus i  Krzysztof Kulig - zostali odznaczeni Brązowymi Medalami za Zasługi dla Pożarnictwa. Odznakę Strażak Wzorowy otrzymał zaś Artur Guźla.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama