Nowy numer 48/2020 Archiwum

Artystyczne wakacje w TDK

Tarnobrzeski Dom Kultury tętni wakacyjnym życiem. Miejsca na nudę tutaj nie ma.

Na kilka dni dużą scenę zaanektowali być może przyszli adepci sztuki aktorskiej. Trwają bowiem warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez Agnieszkę Mroczkę, instruktora teatralnego. A to dopiero preludium do tego, co TDK przygotował dla małych i nieco większych tarnobrzeżan.

- Jak co roku, przygotowaliśmy wiele zajęć dla dzieci i młodzieży. Wprawdzie obowiązujący wciąż stan epidemii i wynikające z niego obostrzenia nieco utrudniają prowadzenie zajęć, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni, niemniej udało się nam wypracować stosowne zachowania, bezpieczne tak dla nas, pracowników, jak i przede wszystkim dla uczestników. Dlatego między innymi prosimy rodziców o wypełnianie stosownych oświadczeń oraz noszenie masek ochronnych i częste odkażanie rąk - mówi Renata Domka z TDK. - Mamy nadzieję, że nasze propozycje pozwolą mimo wszystko oderwać się chociaż na chwilę od tej koronawirusowej rzeczywistości, zwłaszcza że dzieci mocno stęskniły się za zajęciami artystycznymi, czego dowodem jest bardzo liczna i żywiołowa odpowiedź na przygotowane warsztaty - dodaje.

Z uwagi na obowiązujące limity uczestników, konieczne są wcześniejsze zapisy, o co bardzo proszą organizatorzy, pragnący uniknąć sytuacji, kiedy będą zmuszeni odsyłać dzieci, które pojawią się bez uprzedzenia. Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie pod numerem: (15) 822 74 97. Formularz, który należy obowiązkowo wypełnić, oraz regulamin zajęć znajdują się na stronie TDK - TUTAJ

 

Artystyczne wakacje w TDK   Zajęcia teatralne prowadzi Agnieszka Mroczka. TDK

- Zapewniamy doskonałą zabawę i równie świetną formę aktywności. Zajęcia uczą wyrażania emocji i pobudzają kreatywnie wyobraźnię uczestników. Pozwalają także dzieciom na zaprezentowanie się z zupełnie innej strony oraz na obycie ze sceną. W programie zajęć są m.in.: pantomima, kalambury, łamańce językowe - wylicza Renata Domka.

Lipiec TDK potraktował jako rozgrzewkę przed sierpniem, który, jak zapewnia Renata Domka, będzie wyjątkowo intensywny. Planowana jest kolejna odsłona warsztatów plastycznych - pierwsza, adresowana do małych dzieci, zakończyła się przed kilkoma dniami. Sierpniowa skierowana będzie do nastolatków, a poprowadzi ją Joanna Kurkiewicz z Instytutu Dizajnu w Kielcach, która będzie uczyć tworzenia plakatów w mało znanej technice z zastosowaniem jej autorskich matryc.

Artystyczne wakacje w TDK   Najmłodsi zmagali się z tematem kwiatowych martwych natur. TDK

- Takich warsztatów jeszcze u nas nie było, więc chociażby z tej racji zachęcamy do udziału. Ponadto sama artystka jest bardzo interesującą osobą. Naturalnie obowiązują wcześniejsze zapisy, podobnie jak na zajęcia wokalne, które poprowadzi niezawodna i doskonale znana wszystkim Anna Pintal, której nazwisko jest najlepszą rekomendacją - mówi R. Domka. - Zupełną nowością wśród naszych propozycji będą warsztaty mażoretkowe. Z krokami mażoretkowymi, posługiwaniem się batonem i wieloma innymi tajnikami tego widowiskowego, a jednocześnie trudnego i wymagającego sportu, zapozna uczestniczki Małgorzata Gronek, najlepsza siła fachowa, międzynarodowy sędzia i trener dwóch utytułowanych zespołów mażoretkowych z Chmielowa i Sobowa. Zajęcia potrwają tydzień i będą odbywać się na powietrzu, na terenach zielonych.

Artystyczne wakacje w TDK   Trwają warsztaty teatralne. TDK

Wzorem poprzednich lat kino Wisła w sierpniu zaprasza dzieci i młodzież na cykl seansów filmowych zatytułowany "Mój ulubiony bohater filmowy".

Również w sierpniu ze spektaklem "Mały Tygrys Pietrek" przyjedzie Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” z Kielc. Osoby pragnące obejrzeć przedstawienie proszone są o odbiór wejściówek na portierni.

Wakacyjny cykl zajęć zakończy wielki piknik, na którym każdy będzie mógł się popisać, jeśli tylko zechce, zdobytymi umiejętnościami. Naturalnie nie zabraknie muzyki, dobrej zabawy oraz słodkości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama