Również druga tura wyborów prezydenckich w regionie należała do Andrzeja Dudy.
Wśród sześciu województw, w których zwyciężył ubiegający się o reelekcję urzędujący prezydent, znalazły się województwa podkarpackie, gdzie uzyskał 70,92 procent głosów i jest to najwyższy w kraju wynik obecnego prezydenta, lubelskie - nieco ponad 66,31 procent i świętokrzyskie - 64,41 procent. W pozostałych dziesięciu województwach zwyciężył Rafał Trzaskowski.
Frekwencja na Podkarpaciu wyniosła 66,49 procent, najniższą z powiatów ziemskich tego regionu zanotowano w powiecie niżańskim, gdzie sięgnęła 61,5 procent. Na Lubelszczyźnie do urn wyborczych postanowiło pójść 66 procent uprawnionych, najliczniej stawili się mieszkańcy powiatu janowskiego, bo bez mała 71 procent (w samej gminie Chrzanów było to prawie 83 procent). Zaś w Świętokrzyskiem swój głos oddało 66,37 procent.
Według oficjalnych wyników w Ostrowcu Świętokrzyskim, największym mieście diecezji sandomierskiej, wygrał Andrzej Duda z poparciem 52,68 procent wyborców. W stolicy diecezji zagłosowało na niego 49,21 procent wyborców, i tym samym musiał ustąpić pola Rafałowi Trzaskowskiemu, który zdobył 50,79 procent głosów. W Tarnobrzegu w drugiej turze wyborów na Andrzeja Dudę postanowiło zagłosować 51,79 procent wyborców, na Rafała Trzaskowskiego zaś - 48,21 procent. W Stalowej Woli na obecnego prezydenta, który kilkakrotnie odwiedzał to miasto, również podczas obecnej kampanii wyborczej, zagłosowało 61,20 procent, na R. Trzaskowskiego - 38,80 procent. Najwyższe poparcie w regionie urzędujący prezydent uzyskał w gminie Godziszów, gdzie zagłosowało na niego 95,24 procent, Chrzanowie - 94,33, a także Osieku - 87 procent.