Nowy numer 48/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Kulturalne hity

Miejski Dom Kultury zapowiedział trzy duże, kulturalne wydarzenia: Festiwal Tyrmanda, Relacje. V Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne oraz Festiwal Muzyki Współczesnej "Młodzi Muzycy Młodemu Miastu 2.0".

Koordynatorem pierwszego z nich (festiwal odbędzie się od 11 do 13 września) jest Marek Gruchota, dyrektor MDK w Stalowej Woli.

- Jeśli chodzi o  Leopolda Tyrmanda, skupimy się na literaturze, jazzie i architekturze. Chcemy wykorzystać fakt, iż mamy Rok Tyrmanda i zachęcić do przeczytania jego książek. Gościć będziemy między innymi trio Wojciecha Karolaka oraz Hirka Wronę - powiedział dyrektor.

Stalowa Wola. Kulturalne hity

Katarzyna Pawłowska przybliżyła nieco tematykę V Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych (od 16 do 20 września).

- Ich osią jest konkurs na najlepszy międzypokoleniowy spektakl. Interesują nas zwłaszcza takie, podczas których na scenie występuje maksymalnie 10 osób. Stawiamy na teatry międzypokoleniowe albo też takie, które w swoich sztukach poruszają problem międzypokoleniowości lub nawiązują do tematu przewodniego spotkań, czyli dziecięcej naiwności, inspirowanego tekstem Stanisława Barańczaka  - wyjaśniła pani Katarzyna.

Koordynatorem ostatniego wydarzenia (od 27 do 28 listopada) jest Aleksandra Kopp.

Stalowa Wola. Kulturalne hity - Jest to reaktywacja festiwalu, który w Stalowej Woli odbywał się w latach 1975-1980. Festiwal będzie się składał z trzech modułów: konkursowy (kompozytorski), edukacyjny (chóry stalowowolskie), a w trzecim zaprezentują się młodzi, współcześni polscy artyści - dodała pani Aleksandra.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama