Tarnobrzeg. Porozmawiamy o S74

W najbliższy poniedziałek, 13 lipca, odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące przebiegu S74 w granicach administracyjnych miasta.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 11 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Z uwagi na obowiązujący stan epidemii i zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób, organizatorzy przygotowali dwie dodatkowe sale - w Tarnobrzeskim Domu Kultury i Szkole Podstawowej nr 10, w których nadawana będzie transmisja online ze spotkania. Co ważne, także z tych lokalizacji możliwe będzie zadawanie pytań w formie elektronicznej. Spotkanie ma charakter otwarty, dlatego może w nim uczestniczyć każdy mieszkaniec miasta.

W związku z ograniczeniem dotyczącym liczby uczestników, organizatorzy proszą o przybycie przynajmniej kilkanaście minut przed godziną 11, by w razie konieczności przemieszczenia się do dwóch pozostałych sal, każdy miał czas na dotarcie do nich.

Udział w spotkaniu, którego gospodarzami będą władze Tarnobrzega, zapowiedzieli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a także firmy projektującej trasę.

Droga ekspresowa S74, której długość planowana jest na około 215 km, ma być łącznikiem pomiędzy drogami S12 a S19 i prowadzić będzie od Sulejowa (S12), przez Kielce, Wolę Jachową, Skorzeszyce, po północnej stronie do Łagowa, południową stroną Opatowa, koło Sandomierza, przez Tarnobrzeg, Stalową Wolę do Niska, gdzie połączy się z S19. Tym samym trzy województwa: łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie zostaną spięte jedną drogą szybkiego ruchu.

 

Tarnobrzeg. Porozmawiamy o S74   Proponowane warianty przebiegu S74 przez Tarnobrzeg. Urząd Miasta

Poniedziałkowe spotkanie wynika z zapisów umowy, jaką w maju ubiegłego roku GDDKiA zawarła z firmą Transprojekt Gdański sp. z o.o., na wykonanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla S74 na odcinku Opatów - Nisko, która nakłada na projektanta obowiązek przeprowadzenia spotkań o charakterze informacyjnym z lokalnymi społecznościami. Ich celem jest nie tylko poinformowanie o proponowanych wariantach przebiegu trasy, ale także zebranie uwag, nowych propozycji, które posłużą do wybrania i opracowania najkorzystniejszego projektu, biorącego pod uwagę obok kryteriów ekonomicznych, technicznych i środowiskowych, także społeczne.

Droga S74, jak zaznacza prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, jest ogromną szansą, wpina bowiem miasto w krajową sieć dróg szybkiego ruchu, co zdecydowanie ułatwia komunikację zarówno pasażerską, jak i przede wszystkim ciężkiego transportu. Wziąwszy pod uwagę działającą na obszarze gminy Specjalną Strefę Ekonomiczną i tereny przeznaczone pod inwestycje, dobre skomunikowanie może zachęcić firmy do zainteresowania się ofertą miasta i umiejscowienia tutaj swoich nowych inwestycji.

Powstanie S74 to m.in. efekt zjednoczenia mieszkańców i ich silny nacisk, w efekcie którego ekspresówka znalazłaby się w przyjętym jeszcze przez rząd Ewy Kopacz „Programie budowy dróg krajowych na latach 2014-2023”

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..