Nowy numer 48/2020 Archiwum

Terytorialsi ćwiczyli

W miniony weekend żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyli intensywne szkolenie rotacyjne z działań przeciwkryzysowych.

Dzięki wyszkoleniu i nabyciu nowych umiejętności podkarpaccy terytorialsi będą mogli wykorzystać swoje doświadczenie przy wsparciu lokalnych społeczności, zwalczając skutki klęsk żywiołowych.

Pododdziały 32. Batalionu Lekkiej Piechoty z Niska szkoliły się w miniony weekend z przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym w rejonie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Nowa Dęba-Łęg. Zajęcia w systemie dzienno-nocnym charakteryzowała duża intensywność oraz zmienność sytuacji, co pozwoliło podkarpackim terytorialsom zdobyć dodatkowe umiejętności działania pod presją i w trudnych warunkach.

Żołnierze biorący udział w szkoleniu musieli zmierzyć się z zadaniami dotyczącymi zabezpieczenia, izolowania oraz rozminowywania rejonów z pozostałości po II wojnie światowej, a także przeprowadzić ewakuację i dekontaminację skażonego sprzętu wojskowego. Podkarpaccy Terytorialsi w ramach ćwiczeń przeprowadzali również ewakuację i udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym. Działania ratownicze podjął Zespół Zadaniowy MEDYK, w skład którego weszli etatowi ratownicy wydzieleni z sekcji lekkiej piechoty z 35. Batalionu WOT z Sanoka, który współdziałał z terytorialsami z Niska.

W ramach szkolenia rotacyjnego żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej ćwiczyli także prowadzenie działań poszukiwawczo-ratowniczych w utrudnionych warunkach, gdyż poszukiwania rozpoczęto po zmroku.

Takie zajęcia pozwalają żołnierzom z Podkarpacia doskonalić umiejętności indywidualne, specjalistyczne oraz zespołowe. Mimo zmęczenia wynikającego z intensywności zajęć, wszystkie przewidziane zadania zostały przez terytorialsów wypełnione na najwyższym poziomie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama