Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nisko. Przyjazna opieka

Powstał Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży.

Ośrodek, w którym opieką psychologa, psychoterapeutów oraz terapeuty środowiskowego objęte będą dzieci i młodzież z powiatów niżańskiego i stalowowolskiego, znajduje się w budynku Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku.

- Utworzenie ośrodka to bardzo ważna inicjatywa, która zapewni prawidłowy rozwój psychiczny dzieci i młodzieży z dwóch powiatów. Co ważne, świadczenia zdrowotne udzielane będą bez skierowania lekarskiego, jako pierwsza reakcja na pogorszenie się stanu psychiki, bez konieczności hospitalizacji na oddziałach psychiatrycznych - zapewnił starosta niżański Robert Bednarz.

Nowy model psychologicznego wsparcia opiera się trzypoziomowym systemie opieki dla dzieci i młodzieży. Pierwszy poziom to Ośrodki Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej, drugi - Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego, a trzeci - Ośrodek Wysokospecjalistycznej Całodobowej Opieki Psychiatrycznej (oddział psychiatryczny).

- Rzecz w tym, by opieka specjalistów była jak najbardziej przyjazna dla dzieci i młodzieży, dostępna, przystosowana do danego przypadku, włączająca w pomoc dziecku jego bliskich. Żeby problemy dzieci i młodzieży były w pierwszej kolejności diagnozowane, jak najbliżej miejsca zamieszkania - dodał starosta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama