Nowy numer 48/2020 Archiwum

Podkarpaccy terytorialsi przysięgali w Nowej Dębie

Przysięga odbyła się na Placu mjr. Jana Gryczmana w Nowej Dębie, na którym słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało 63 ochotników. Wśród przysięgających było 26 kobiet.

W niedzielę (5 lipca) na godzinę przed południem w Nowej Dębie, prezydent RP, zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak uczestniczyli w uroczystości złożenia przysięgi wojskowej przez żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- Gratuluję tej złożonej wojskowej przysięgi. Ona wiąże, chwyta za serce. Niech dodatkowo zawsze będzie dla was także wskazaniem życiowej drogi. Nawet wtedy, gdy zakończycie swoją czynną służbę wojskową. Niech będzie znakiem, drogowskazem, w którym kierunku powinien podążać w swoim życiu człowiek. Jeżeli ktoś raz w życiu zdecyduje się zostać żołnierzem z patriotycznych pobudek, aby służyć swojej ojczyźnie i bliźnim, pozostaje żołnierzem do końca życia. Tego z całego serca wam życzę, jeszcze raz dziękując wam i waszym najbliższym za waszą wspaniałą postawę i obecność - powiedział prezydent Rzeczypospolitej Polskiej do żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w czasie przysięgi wojskowej w Nowej Dębie.

Podkarpaccy terytorialsi przysięgali w Nowej Dębie   Uroczystość odbyła się w Nowej Dębie. 3.PBOT

Żołnierzom z Podkarpackiej Brygady OT dziękował za dotychczasową służbę minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. - Widzą to nie tylko mieszkańcy województwa podkarpackiego, widzą to mieszkańcy całej Polski i Polska to docenia, że można zawsze na was liczyć, zarówno wtedy gdy przeżywaliśmy czas epidemii, gdy pomagaliście w domach pomocy społecznej, jak i teraz, gdy mamy do czynienia z powodzią i podtopieniami - mówił minister.

Podkarpaccy terytorialsi przysięgali w Nowej Dębie  

Przysięga wojskowa to bardzo ważna uroczystość w życiu każdego żołnierza. Jest zobowiązaniem wobec państwa i narodu.  Żołnierze przysięgali na sztandar 3. PBOT, który w 80. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego i w dniu święta Wojsk Obrony Terytorialnej płk Dariusz Słota, dowódca brygady, odebrał z rąk Andrzeja Dudy. Uroczystości towarzyszyła asysta honorowa wystawiona przez 35. Batalion Lekkiej Piechoty WOT z Sanoka oraz Orkiestra Wojskowa z Rzeszowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama