Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tarnobrzeg. Przyjaźni niepełnosprawnym

Urząd Miasta, Radio Leliwa i Państwowa Uczelnia Zawodowa okazały się najlepsze na Podkarpaciu.

W etapie regionalnym Konkursu Idol, organizowanym przez Fundację Szansa Dla Niewidomych, zdobyły pierwsze miejsca w swoich kategoriach.

Tarnobrzeski magistrat  wygrał w kategorii Urząd Otwarty dla Niewidomych, Radio Leliwa okazało się najlepsze w grupie mediów, zaś w kategorii Edukacja wybrana została Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego. Tak zdecydowały głosy internautów oraz kapituła konkursu, do której należała ostateczna decyzja.

- Późnym popołudniem w środę, dowiedzieliśmy się, że zajęliśmy pierwsze miejsce w Konkursie Idol na Podkarpaciu. Dziękuję mieszkańcom miasta, którzy głosowali na nasz urząd i proszę o jeszcze. Teraz bowiem przed nami etap ogólnopolski. Mam nadzieję, że tarnobrzeżanie ponownie zmobilizują się i będą głosować, a także namawiać do tego swoich bliskich, znajomych, mieszkających w innych miejscowościach. Tak, by magistrat powtórzył sukces wojewódzki, a jeśli nie, to żeby chociaż stanął na tzw. pudle - prosi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. – Nominacja urzędu do konkursu i pierwsze miejsce w województwie może świadczyć o tym, iż polityka w mieście wobec osób z niepełnosprawnościami zajmuje bardzo ważne miejsce w działaniach samorządu, jak i innych instytucji.

Urząd Miasta został doceniony za brajlowski przewodnik po Tarnobrzegu.

Tarnobrzeg. Przyjaźni niepełnosprawnym   Przewodnik zawiera także ilustracje dostosowane dla niewidomych i niedowidzących. Marta Woynarowska /Foto Gość

Powody do zadowolenia mają także Teresa Biało z powiatowego koła Polskiego Związku Niewidomych w Tarnobrzegu oraz jej czworonożny przewodnik Nefi oraz Telewizja Lokalna Tarnobrzeg. Pani Teresa zajęła bowiem drugie miejsce w kategorii Idol Środowiska, natomiast TVL - trzecie w kategorii Media.

Regionalni laureaci odbiorą dyplomy podczas wojewódzkiej konferencji REHA, która z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną, odbędzie się we wrześniu lub październiku.

Celem konkursu jest wyróżnienie osób, firm i instytucji, zasługujących na uznanie za wkład, jaki wnoszą w nowoczesne sposoby rehabilitacji niewidomych i niedowidzących, za zaangażowanie w działalność na rzecz ich środowiska, w tym mających na celu wyrównywanie życiowych szans osób niepełnosprawnych, w szczególności niepełnosprawnych wzrokowo.

Lista laureatów ogólnopolskich będzie podana podczas krajowej konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND w Warszawie. Wówczas zostaną także wręczone statuetki IDOL, których autorem jest prof. Andrzej Dłużniewski, malarz, rysownik, literat, performer, zmarły w 2012 roku. Przez ostatnie 15 swego życia tworzył będąc osobą niewidoma, stracił bowiem wzrok w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama