Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rusza 2. edycja festiwalu "Ucho igielne"

Dzieł największych mistrzów muzyki klasycznej będzie można posłuchać w niezwykłych miejscach w Sandomierzu i okolicy.

Podczas drugiej edycji Letniego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Ucho igielne”, który będzie odbywał się od 5 lipca do 2 sierpnia, w Sandomierzu i okolicach, słuchacze będą mieli okazję spędzić czas przy najpiękniejszych utworach sakralnych i świeckich największych mistrzów: Bacha, Mozarta, Chopina, Straussa, Pendereckiego.

Poza muzycznymi doznaniami słuchacze i turyści będą mieli okazję zwiedzić najstarsze i najpiękniejsze świątynie w Sandomierzu i Koprzywnicy.

Program:

  • Niedziela, 5 lipca w Bazylice katedralnej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sandomierzu o godzinie 19.00 wystąpi tu Orkiestra Kameralna Polskiego Radia "Amadeus" pod batutą Anny Duczmal-Mróz z programem "W 80 minut dookoła świata". Po koncercie wieczorne zwiedzanie bazyliki katedralnej.
  • Niedziela, 12 lipca o godzinie 17.00 w kościele pod wezwaniem świętego Floriana w Koprzywnicy zaprezentują się Harmonium Duo i Cracow Vocal Quartet. W programie koncertu muzyka Bacha, Mozarta, Rachmaninowa i innych. Po koncercie wieczorne zwiedzanie pocysterskiego klasztoru.
  • Niedziela, 19 lipca, o godzinie 17.00 w klasztorze na Świętym Krzyżu odbędzie się recital organowy Thomasa Corneliusa „Kod Mistrzów” (Bach, Rachmaninow, Buxtehude, Cornelius). Po koncercie zwiedzanie klasztoru.
  • Sobota, 25 lipca o godzinie 18.00 na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu wystąpi Strauss Ensamble i jego goście - Ewelina Szybilska i Łukasz Gaj. W programie arie, duety operowe, muzyka rodziny Straussów, polki, galopy i czardasze.
  • Niedziela, 2 sierpnia o godzinie 17.00 w kościele świętego Jakuba w Sandomierzu zaprezentuje się Atom String Quartet zaprezentuje koncert "Penderecki na smyczkach". Po koncercie kawiarenka festiwalowa w ogrodach Ojców Dominikanów.

Wstęp na koncert jest wolny.

Rusza 2. edycja festiwalu "Ucho igielne"  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama