Nowy numer 48/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Bumerang z piramidą i sową

Książki, dyplomy oraz zestawy bibliotecznych gadżetów - to nagrody, jakie otrzymali laureaci konkursu literackiego ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli.

Zadaniem uczestników konkursu było ułożyć opowiadanie na podstawie zdjęcia uwieczniającego kilka przypadkowych i niepowiązanych ze sobą przedmiotów. Tak jednak, aby wszystkie sfotografowane przedmioty znalazły się w treści krótkiego utworu literackiego. Nie było to proste, bowiem jak połączyć ze sobą bumerang, zegar, konia szachowego, sowę, magnes na lodówkę ze znanymi zabytkami, porcelanową baletnicą oraz muszlą czy piramidą? Oprócz uzdolnień literackich należało wykazać się więc także kreatywnością i fantazją - twierdzi Tomasz Gotkowski z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Bumerang z piramidą i sową

Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie: Jakub Gałka, Franciszek Pałczyński i Cezar Łepski.

Stalowa Wola. Bumerang z piramidą i sową

- Chcieliśmy pobudzić wyobraźnię i kreatywność wśród uczniów szkół podstawowych, zachęcić do rozwijania umiejętności literackich, czy w pewien sposób zorganizować czas wolny dzieci i młodzieży w czasie epidemii i myślę, że to się udało - dodała Ewa Biały, dyrektor stalowowolskiej biblioteki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama