Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tarnobrzeg. Wnioski tylko elektronicznie

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie informuje, że nastąpiły zmiany w sposobie składania wniosków o świadczenia rodzinne.

Od 1 lipca wnioski o świadczenia rodzinne, z funduszu alimentacyjnego i świadczenie „Dobry Start” 300+, na nowy okres zasiłkowy 2020/2021, należy składać tylko i wyłącznie droga elektroniczną. Aby móc skorzystać z tej drogi, należy posiadać profil zaufany lub podpis elektroniczny, który jest równoważny podpisowi własnoręcznemu.

Aby uzyskać profil zaufany należy: wejść na stronę ePUAP - TUTAJ, zarejestrować się - założyć konto na ePUAP, zalogować się na swoje konto, następnie wypełnić wniosek o nadanie profilu zaufanego.

Wnioski na świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego MOPR będzie wysyłał przez stronę „empatia", natomiast wnioski na  świadczenie "Dobry Start" 300+ przez serwisy banków, których pełna lista znajduje się na stronie internetowej ośrodka - TUTAJ

W przypadku jakichkolwiek trudności w składaniu elektronicznych wniosków pracownicy MOPR służą pomocą pod numerem telefonu 15 8230738 wew. 221.

W związku z COVID-19 pandemią ta forma jest najlepsza do realizacji, ponieważ pozwala uniknąć kontaktów bezpośrednich z urzędnikiem. Jest to wskazane zarówno dla klienta, jak i urzędnika.

Wnioski złożone w miesiącu lipcu pozwolą na zachowanie ciągłości wypłaty wyżej wymienionych świadczeń.

Jednocześnie tarnobrzeski MOPR wyjaśnia, iż w obecnym roku nie będzie składania wniosków na świadczenie wychowawcze „500+”, z uwagi na wydłużenie okresu świadczeniowego do maja 2021 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama